img_header_subpage_climate_desktop

Wzrost CO2 w atmosferze powoduje ocieplenie planety i jest główną przyczyną zmian klimatycznych. Naukowcy podkreślają potrzebę zredukowania naszego wpływu na środowisko, aby ograniczyć wzrost temperatury planety. Dowiedz się, dzięki kalkulatorowi od HENKLA, jak Twoje osobiste wybory wpływają na pozostawiany przez Ciebie ślad węglowy.  HENKEL FOOTPRINT CALCULATOR.

Czy wiesz, że?

Kilka faktów na temat klimatu

img_facts_climate01_1x

Fakt #1

Spadek zanieczyszczenia powietrza podczas kwarantanny w związku z epidemią COVID-19 pokazał, jak szybko środowisko może się zregenerować.


img_facts_climate02_1x

Fakt #2

Jazda na rowerze przynosi natychmiastowe korzyści: trening na świeżym powietrzu i redukcję emisji gazów cieplarnianych – więc jeśli możesz, jak najczęściej rezygnuj z auta i wsiadaj na rower!


Sprytne Wskazówki

img_tipp_climate01_1x

Zacień salon

Wszyscy wyglądają lepiej w okularach przeciwsłonecznych – nawet Twój salon – więc przyciemnij szyby, aby pomóc zablokować promienie UV i utrzymać chłód w salonie, co przełoży się na mniejsze zużycie klimatyzacji.


img_tipp_climate02_1x

Jednoosobowy protest wywołał światową rewolucję klimatyczną!

Greta Thunberg jest młodą działaczką na rzecz klimatu, która rozpoczęła protesty "School Strike for Climate" w Szwecji. Promując #fridaysforfuture wśród uczniów i studentów z całego świata, domagała się od polityków i korporacji podjęcia działań w sprawie zmian klimetu. * Nikt Nie Jest Zbyt Mały, Aby Móc Coś Zmienić!


*europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2020/649370