Przebojowa bitwa: a zwycięzcami są…

Na początku tego roku zaprosiliśmy naszych trenerów na Blockbuster Battle, Bitwę Przebojów – konkurs na tworzenie stylizacji z wykorzystaniem technik Blockbuster, który rozpoczął się w 2020 roku. Trenerzy z całego świata wzięli w nim udział, dzieląc się swoimi kreacjami Blockbuster w mediach społecznościowych. Teraz czas przedstawić zwycięzców! Spośród wszystkich otrzymanych zgłoszeń wybraliśmy trzech zwycięzców, którzy naprawdę wyróżnili się swoimi umiejętnościami godnymi Blockbuster…

września 2020

Main Newsflash Image

sierpnia 2020

Main Newsflash Image

STRZYŻENIE 101: Akcentowane Warstwy & Nowoczesne Tekstury

Ilu Twoich klientów chciałoby większej wszechstronności, objętości i tekstury? Dodaj złożoność cienkich włosów lub dłuższych i osiągnięcie tego oczekiwania może być zniechęcającym zadaniem. Ale na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc pokoleniom stylistów INDOLA nabyć pewność siebie w opanowaniu nowoczesnych technik cięcia. Cienkie a fantastyczne Cienkie włosy stanowią wiele wyzwań, ale nie trać nadziei! Z przyjemnością dzielimy się techniką cięcia, która maksymalizuje ich gęstość na obwodzie i zmniejsza ryzyko wątło wyglądających boków. Teraz możesz zaskoczyć swoich klientów o delikatnych i cienkich włosach, oferując im warstwy i teksturę, do których tęsknili. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie dwóch różnych rodzajów uniesienia… Zejdź nisko z tyłu Zacznij od skupienia się na gęstszych włosach z tyłu głowy. Przed pierwszym ustawieniem palców na lekkiej przekątnej przeczesz swoją pierwszą 2,5-centymetrową (jednocalową) sekcję od wysokości korony do karku i zastosuj niskie uniesienie (kąt projekcji 90 stopni w poziomie) włosów. Dzięki temu włosy na czubku będą stosunkowo krótkie, jednocześnie zmniejszając swój ciężar na obwodzie. Wybieraj sekcje o szerokości 2,5 cm, każde kolejne pasmo przekierowuj do poprzedniego stosując się do pasma pamięci. Pamiętaj, aby zatrzymać się w miejscu, gdzie włosy zmieniają kierunek nad uchem! Idź wysoko po bokach Włosy są mniej gęste tam, gdzie otaczają twarz. Zachowaj pełnię w tej sekcji, w której linia włosów zmienia kierunek, przestawiając się na kąt projekcji 90 stopni w pionie. Za pierwszym razem możesz czuć się nieswojo, ale wyniki są tego warte! Rozczesuj, włączając guide/ przewodnik z poprzedniej części. Użyj silniejszego kąta, stosując pasmo pamięci poprzedniej sekcji, jednocześnie pozwól włosom pasma pamięci spadać. Kontynuuj w sekcjach przekierowując je do tyłu. Luksusowe długie warstwy Długie włosy to zdecydowanie fryzury dla wszystkich grup wiekowych. W przerwie tegorocznego pokazu Superbowl dominowały dwie, światowe ikony, o długich, cieniowanych warstwowo włosach, które podkręciły wrzawę i ruch na scenie. Jaki jest sekret wyglądu J.Lo i Shakiry? Warstwowe cieniowanie włosów oferuje klientom możliwość zachowania długości i wszechstronności przy jednoczesnym usunięciu ciężaru i wagi. Specjalista od blondów i członek zespołu kreatywnego #indolaselected, Denis Shefel (@shefeldenis), uwielbia łączyć jednolite, długie grzywki z długimi warstwami, zaczynając od linii podbródka. Modeluje włosy za pomocą okrągłej szczotki i wykańcza dwucalową lokówką, aby stworzyć loki upięte spinkami, które następnie delikatnie rozczesuje palcami. Klienci uwielbiają ruch, który przynosi ten wyrafinowany kształt. Nawet ci, którzy nie chcą lub nie mogą poświęcić włosom dużo czasu, są w stanie odtworzyć tę stylizację w domu i cieszyć się pomiędzy wizytami w salonie ich gęstością, objętością i teksturą!
Newsflash 2020
Wskazówka ekspercka Dennisa
„Zawsze wysusz włosy i jeszcze raz popraw cięcie. Pozwoli Ci to dokładnie zobaczyć, gdzie potrzebne są ostatnie poprawki i uzyskać doskonały obraz rezultatu.”

lipca 2020

Main Newsflash Image

STRZYŻENIE 101: Casual Smooth

Minęło ponad 100 lat, odkąd ostre, gładkie strzyżenie boba zbulwersowało świat, ale ten styl wkrótce przekonał kobiety swoją prostotą, wszechstronnością i uzyskał status klasyki. Tak samo uderzające, jak ich poprzednicy z lat 60., cięcia bobów Generacji Z oferują wszechstronność, pełnię i ruch. Angielska piosenkarka i twarz YSL Beauty – Dua Lipa nosi boba od momentu, gdy stała się sławna, zmieniając jego długość, umiejscowienie przedziałka i kolor oraz dbając o to, by fryzura zawsze był aktualna. Jej ostatnie połączenie eleganckiego boba i jednolitej, ciężkiej grzywki wywołało sensację podczas Paris Fashion Week, udowadniając, że to wymagające strzyżenie wciąż ma moc przyciągania uwagi mediów i kopiowania przez naśladowców! Oczywistym jest, że „stary, dobry” faworyt zostanie z nami, więc chociaż Twoi klienci nie będą codziennie podcinać bobów (jak głosi plotka, że miała w zwyczaju była redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a, Anna Wintour), warto szlifować swoją technikę strzyżenia! Umiejętności precyzyjnego cięcia są kluczowe, gdy chcesz, aby klienci wracali po więcej! Połączyliśmy siły z członkinią kreatywnej drużyny #indolaselected Lynndy Rolfe (@hairbylynndy), aby pomóc Ci osiągać fryzury o jednej długości i boby, które po prostu przykuwają wzrok, bez potrzeby modyfikacji na sucho. Mówiąc wprost Czasami utrzymanie prostej jak wyciętej laserem linii fryzury na jednej długości może być trudne, jednocześnie prowadząc z klientem rozmowę. Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące opanowania tej sztuki i osiągnięcia idealnego boba za pierwszym razem, za każdym razem. Z grzebieniem ostrożnie! Rozczesuj włosy, jeśli to możliwe, jak najbliżej zgodnie z ich naturalnym kierunkiem opadania. Chcesz uniknąć ryzyka stopniowania związanego z uniesieniem, więc podczas strzyżenia trzymaj palce prosto lub, jeśli możesz, użyj grzebienia jako wytycznej, ponieważ zmniejsza napięcie, a włosy nie wyschną krótsze niż z sekcji poniżej. Spójrz niżej! Jeśli nie masz bardzo wysokiego klienta lub takiego, który jest gotów stanąć na wysokości cięcia, będziesz ciąć poniżej linii wzroku. Lynndy przestrzega: „Zachowaj ostrożność, tnąc poniżej linii wzroku. Roztrzepywanie włosów powoduje stopniowanie, więc unikaj, unikaj, unikaj tego!” Nie kieruj się linią prowadzącą! Łatwym do popełnienia błędem jest próba strzyżenia następnej sekcji bezpośrednio w linii prowadzącej. Zamiast tego zawsze strzyż następną sekcję na dolnej krawędzi. Pozwoli to uniknąć stopniowania, więc po wysuszeniu włosów zobaczysz lepszy efekt. Nie zapomnij skierować wszystkich włosów do tyłu, aby zwiększyć ciężar przodu. Techniki te brzmią prosto, ale dają fantastyczne rezultaty po suszeniu i prostowaniu. Gwarantujemy, że nie będziesz rozczarowany.
Newsflash 2020
Wskazówka ekspercka Lynndy
„Ustawienie ciała może pomóc lub przeszkodzić w precyzyjnymstrzyżeniu. Dlatego upewnij się, że bierzesz pod uwagę, gdzie w stosunku do swojego klienta się znajdujesz.”

czerwca 2020

Main Newsflash Image

TEC TONOWANIA: Kreatywne Łączenie i Aplikacja

Chociaż Twój klient może nie rozumieć magii, która dzieje się na fotelu, jesteśmy tutaj, aby pomóc Tobie – ekspertowi generacji INDOLA – spełnić jej marzenia. Wielu klientów uważa, że rozjaśniacz wykonuje całą ciężką pracę, ale to toner jest Twoją prawdziwą tajną bronią podczas walki z nierównym kolorem i miedzianymi tonami! Jeśli chodzi o tonowanie, istnieją trzy złote zasady. Baw się nimi, a każdy klient pokocha rezultaty… Wygrywa aplikacja dualna! Używanie tonera na włosach pomaga usunąć wszelkie linie rozgraniczające i wyrównuje kontrast między włosami, na których użyto folii i na takich, gdzie z niej zrezygnowano, dzięki czemu uzyskuje się idealnie równomierny efekt. Aby nadać dodatkowy wymiar, wybierz kombinację różnych tonów w aplikacji dualnej. Zobacz jasność ze wstępnym tonerem! Sztuką jest stworzenie czystej, równej bazy, która będzie idealnym przygotowaniem do miksów pastelowych. Zajmuje to tylko kilka minut (w zależności od porowatości włosów), ale efekt maksymalizuje rozjaśnianie i zapewnia odcieniom dłuższą trwałość. Zrozum swoje kolory! Gama blondów INDOLA oferuje wybór, któremu trudno się oprzeć, więc poznaj na wylot nasz wzornik kolorów! Dowiedz się, w jaki sposób odcienie oddziałują ze sobą i ćwicz swoje formuły, aby podarować każdej klientce blond, za którym tęskni. Nie zapominaj, że nasza zintegrowana technologia Hair-Bond minimalizuje uszkodzenia, dzięki czemu Twoi klienci pokochają dodatkowy zastrzyk kondycji i blasku. Wypróbuj piękną gamę Pasteli Blond Expert, aby uzyskać spersonalizowaną wersję klasycznych pasemek. Nasze kreatywne blondy z subtelnymi niuansami różanymi poniżej jest oszałamiającym przykładem nagradzanej fryzjerki i członkini kreatywnego oddziału #indolaselectyn, Lynndy Rolfe (@hairbylynndy). Aby uzyskać wskazówki dotyczące tej techniki, zapoznaj się z instrukcją krok po kroku zamieszczoną poniżej.
Newsflash 2020
Wskazówka ekspercka Lynndy
„Jest jedna złota zasada, jeśli chodzi o tonowanie. Zawsze tonuj dla poziomu podstawowego, który widzisz, a nie dla poziomu podstawowego, który chcesz osiągnąć. Pamiętaj, że tonery nie rozjaśniają włosów!”

maja 2020

Main Newsflash Image

PIĘKNO BLONDU : Konturowanie Światłem

Zabawa! Wyrazistość! Odwaga! Niech przemówi świetlisty kontur… Wiemy, że lubisz pomagać swoim klientom w stosowaniu najnowszych trendów. Tej wiosny przedstawiamy klasyczne retro, efektowne blond kontury, ale ze świeżym i wyrazistym akcentem! Nowa dekada wymaga nowego wyglądu i nie ma lepszego sposobu na początek niż ponowne opracowanie najważniejszych elementów z lat 90., które obejmują twarz rozświetloną ramą włosów. Powracają z przytupem, a Twoi klienci pokochają ich wszechstronność i rozmach! Od Ginger Spice do Beyoncé – sekret pasemek! Od momentu, gdy Ginger Spice wkroczyła na scenę, dziewczęta kojarzyły smukłe blond pasma z przychodzącą bez wysiłku pewnością siebie i determinacją, by żyć pełnią życia. Obecnie kontury oferują nowej generalni sposób na odzyskanie „dziewczyńskiej mocy”. Przejście odważnych smug kolorów stanowi silny przekaz o wewnętrznej sile, wytrwałości i odporności. Balayage był znakiem subtelnej niezgodności, efektowne pasemka otwarcie mówią „2020 jest mój, w zasięgu ręki”. Nic dziwnego, że ten styl szybko zyskuje na popularności wśród amerykańskich celebrytów, którzy rutynowo ustalają własne zasady, w tym Beyoncé. Nagradzana fryzjerka i członek kreatywnego zespołu #indolaselected, Lynndy Rolfe (@hairbylynndy) zaobserwowała trend, który rozprzestrzenił się z Londynu do najlepszych salonów na całym świecie. Aby uzyskać 8 poziomów rozjaśnienia i oszałamiającą wyrazistość koloryzacji, przy jednoczesnym wzmocnieniu wiązań włosów i zminimalizowaniu ich łamliwości, poleca puder rozjaśniający Blonde Expert. Stylizacja nie ogranicza się do blond pasemek – możesz wykazać się kreatywnością, personalizując konturowanie kolorem, aby ująć w taką ramę twarze klientów, szukających idealnego na Insta-lato stylu. Odkryj potencjał konturowania rozświetleniem poprzez Ed(you)cation:
Newsflash 2020
Wskazówka eksperta – Lynndy
„Uwielbiam wzbogacać moje blondy różanymi niuansami. Spraw by Twoja technika była na czasie dzięki modnym odcieniom i zyskaj całkowicie nowe podejście do atrakcyjnych usług z pasemkami ”

kwietnia 2020

Main Newsflash Image

TWORZENIE BLODNÓW: Nowoczesne Rozmieszczenie

Czy kiedykolwiek chciałeś przyspieszyć swoje usługi koloryzacji? Nasza nowa technika wolnej ręki przeznaczona jest dla pokolenia kolorystów INDOLI, którzy chcą stworzyć odmienioną stylizację i zaoszczędzić czas! Trend odręcznego balayage'u na foliach będzie obecny w całym 2020 roku. Dowiedz się, jak udoskonalenie sposobu rozmieszczenia farby skróci czas wizyt o połowę, a klienci prosto z salonu będą publikować selfie w social mediach… Piękno aplikacji dualnej… Teraz możesz osiągnąć oszałamiający efekt przeciągnięcia na odrosty w dwóch prostych etapach: Po pierwsze bądź kreatywny, farbując sekcje z wykorzystaniem naszego Blonde Expert. Możesz zmieniać grubość, odstępy i rozmieszczenie sekcji, aby uzyskać różne efekty, zgodnie z wymarzoną fryzurą klienta! Jeśli Twój klient chce uzyskać rozjaśniony efekt, po prostu pracuj wyżej w poziomie lub – aby uzyskać rozproszony rezultat, podtapiruj te partie! Ten etap nie jest przeznaczony dla osób o słabym sercu, ale przywraca wiarę. Po wyschnięciu, Twoi klienci będą zdziwieni, widząc, jak odważne pasma pięknie łączą się po rozmyciu z wykorzystaniem usługą tonującej. Następnie rozmycie. Czas użyć wyobraźni i dostosować wynik do swojego klienta. Przeciągnij odrosty w dół, aby uzyskać bardziej żywy wygląd balayage’u lub całkowicie to pomiń i pracuj w sekcjach poziomych. Specjalista od włosów blond i członek zespołu kreatywnego #indolaselected: Denis Shefel (@shefeldenis) wybiera odcienie PPC plus Deweloper 4%, a następnie dodaje Color Transformer w proporcji mieszania 1: 1: 0,5, aby opanować technikę rozmywania. Color Transformer przekształca odcienie PCC w półtrwały kolor, aby płynnie łączyć linie. Jest to prosty sposób na rozwiązanie kwestii aplikacji dualnej. Kluczowe jest wizualne sprawdzenie tonera, ale zawsze możesz liczyć na idealne dopasowanie kolorów i piękny połysk. Obejrzyj tutorail i zapoznaj się z poniższym przewodnikiem krok po kroku, aby uzyskać wizualne referencje. Dzięki tym prostym, oszczędzającym czas technikom przyszła chwila, aby je włączyć i wzmocnić swój biznes koloryzacji.
Newsflash 2020
Wskazówka Eksperta – Denis
„Używanie demi-permanentnej farby do tonowania włosów po aplikacji balayage wolną ręką to moja technika. Zapewnia, że włosy będą miały żywy kolor i blask, aż do następnej wizyty.”

Archive

 • 2020
  • wrzesień
  • sierpień
  • lipiec
  • czerwiec
  • maj
  • kwiecień
newsflash_winner_henrik530x734

#BLOCKING – Henrik Halasi (@halasihenrik)

Urodzony w Várpalota na Węgrzech Henrik Halasi jest od 2003 roku wykwalifikowanym fryzjerem, a od 2007 roku dołączył do zespołu INDOLA Professional. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu trenera Henrik stworzył technikę #blocking, używając kontrastowych tonów, tworząc efekt bajecznej pełni i wymiaru. Tu możesz zobaczyć pełny tutorial:


newsflash_winner_elena530x734

#COLOURMELTING – Elena Lomakina (@aljona_lomakina)

Jeśli chodzi o #colormelting, nasza trenerka z Petersburga Elena wprowadziła ten temat na zupełnie nowy poziom. Jej interpretacja to płynne przejście ukazujące bezbłędnie zespolony efekt od nasady po końcówki. Konkursy nie są Elenie obce, była półfinalistką w konkursie Russian Hairdressing Awards 2018 i 2019. Tutaj możesz zobaczyć, jak Elena stworzyła tę propozycję:


newsflash_winner_aleksandr 530x734

#PANELLING – Aleksander Nikolaev (@_alexhair_)

Jako Doradca Techniczny INDOLA z Petersburga, Aleksander naprawdę przełamał wszelkie schematy, takim rozmieszczeniem, które ukazało wspaniałą paletę kolorów. Dzięki swojej specjalizacji w koloryzacji i upięciach, nie dziwi, że osiągnął tak spektakularny rezultat! Dowiedz się, jak go stworzył tutaj: